Know-How

Egy know-how elkészítése egyszerű dolog. Elsőre azt hittem, de aztán rájöttem, hogy mégsem így van. Mire rendesen kidolgozol egy üzletmenetet, és mindennek utánajársz, leírod, hogy pontosan mit, hogyan kell csinálni, az nem kevés idő, és energia. A végén pedig lehet, hogy csak egy két oldalas dokumentumod lesz. Mindegy, abban van leírva a lényeg, ez már eladható. Ha egyáltalán el akarod adni...

Ahogy úgy látom, hogy egy know-how eléggé ki van dolgozva, illetve elérkezettnek látom az időt arra, hogy más is hozzáférjen, felkerül ide a rövid leírása. Természetesen maga a szellemi termék itt nem lesz elérhető, mert igen hamar megsokasodna a fizetés nélkül távozó vevők köre. Sőt, mivel nem szeretnék én futni az ellenérték után, a teljes dokumentumot mindig csak a vásárlást követően adom át, természetesen pénz-visszafizetési garancia vállalásával. A vásárlás mindig felhasználási engedély kölcsönös aláírásával és a vételi ár átutalásával valósul meg, és minden esetben számlát kap a vevő, aki garanciát vállal az adók és járulékok befizetésére. Na de nézzük az elsőt, hogyan is néz ez ki!


AAFÉ - Adatcsomag-alapú Fordított Értékesítés Know-How

Értékesítőkkel dolgozol a piacon, vagy hálózati értékesítést alkalmazol, és mindenképpen számlára van szükséged a kifizetett jutalékok után? Persze az egyik első akadály, hogy eladd a leendő értékesítőidnek a vállalkozás indítását. Mert az nekik költség, adminisztráció, könyvelés, adóellenőrzés, egy csomó hibalehetőség, és ha nincs az értékesítés mellett főállásuk, akkor egy rakatnyi járulék, és elvárt adó. Neked pedig alvállalkozói szerződések, felelősségszabályozás, képviseleti jogok, és a munkájukra is rányomja a bélyegét ez a sok herce-hurca, plusz az adóhatóságtól való fenyegetettség.

Mit szólnál, ha az értékesítőid a te cégedtől független magánszemélyek lennének, akiktől kapsz számlát a jutalékok ellenében, akik helyett nemes egyszerűséggel be tudod fizetni az adókat és járulékokat, nekik pedig csak a munkára kell odafigyelniük? Jaj igen, nincs munkabér jellegű kiadás, és semmilyen ezzel kapcsolatos közterhek semelyik oldalon, mindössze maximum két fajta adó, és egy járulék. Ráadásul csak közvetítői szerepben lehetnek, nem képviselhetik a cégedet, nem tehetnek a nevedben ajánlatokat, vagy nyilatkozatokat, az ügyféllel való kommunikáció megmarad a te kezedben, a te irányításod alatt

Ha azt mondom, hogy akár jogdíj-jelleggel is adhatsz nekik juttatást, az számít? Magyarországon, a magyar jogszabályok alapján. Ha azt is mondom, hogy az összes közteher, ami a kifizetett jogdíjakat érinti (az ÁFÁ-t nem idevéve) akár 10,07%-ban is maximalizálódhat, az szimpatikus lenne? Még mindig Magyarországon, a magyar jogszabályoknak megfelelően.

Figyelem, ez a módszer csak akkor alkalmazható, ha a céged azon tevékenységei, melyeket az üzletkötőid látnak el, nem engedélykötelesek (pl. a pénzügyi szolgáltatásoknál nem alkalmazható)!  

Ha érdekel a Know-How, amelyben leírtam, hogy hogyan kell egy ilyen értékesítési rendszert létrehozni, jelentkezz e-mailben a    hasznaldazeszemet@gmail.com    email címen! Írd meg a céged nevét, profilját, az értékesítőid által ellátott feladatokat, illetve az értékesítőknek kifizetett pénzek jogcímeit. Én ezek alapján megmondom, hogy be tudnátok-e vezetni ezt a módszert. A know-how árát mindenkinél egyedileg határozom meg, de ez nem lehet több, mint a jelenleg üzemeltetett értékesítői rendszered kifizetései által évente generált adó- és járulékterhek összegének az 1/12-e, viszont nem lehet kevesebb nettó 150 000 Ft-nál. A pénz-visszafizetési garancia a dokumentumok átadását követő 8 naptári napon belül érvényesíthető, kizárólag jogszabályi nemmegfelelőségre hivatkozva, annak tényszerű igazolásával. A know-how felhasználási jogainak megvásárlása nem eredményez kizárólagosságot a felhasználás tekintetében.